Start Sakramenty
Ogoszenia Polecane
O Parafii Kontakt
Porzdek

Pielgrzymka parafialna organizowana z parafii  Janowice

W dniach od  5 do10 lipca 2015 r.

Trasa: Janowice- Kraków –Welehrad – Kromeriż – Sławków - Brno- Praga –Wiedeń - Heiligenkreuz– Bratysława – Rajecka  Leśna – Hyżne- Kraków – Janowice

TERMIN:   05.07 – 10.07.2015 r.

Dzień 1:                                Velehrad – Kromeriž – Austerlitz – 05.07

Po porannym nabożeństwie wyjedziemy w kierunku Velehradu dawnej siedziby władców Państwa Wielkomorawskiego, z którego szerzyło się chrześcijaństwo z najważniejszym dziś sanktuarium św. Cyryla i Metodego na Morawach. Udamy się też do Kromeriža uroczego miasta z niezwykłymi ogrodami otaczającymi barokowy pałac biskupi. Kolejnym odwiedzonym przez nas miejscem będzie Pomnik Pokoju w Slavkovie upamiętniający największą bitwę kampanii napoleońskiej pod Austerlitz nazywaną bitwą trzech cesarzy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu okolicach Brna.

Dzień 2:                                     Brno - Ždiar nad Sazavou – 06.07

Rano, po śniadaniu udamy się do katedry św. Piotra i Pawła dominującej w architekturze Brna budowli. Odbędziemy spacer uliczkami wzgórza Petrov z renesansowymi i secesyjnymi pałacami mieszczańskimi świadczącymi o dawnej zamożności jego mieszkańców. Podążając do Pragi zatrzymamy się  w Żdiarze nad Sazawą aby nawiedzi przesycony mistyką kościół św. Jana Nepomucena  na Zielonej Górze będący  jedną z najbardziej oryginalnych budowli w Europie, która do dzisiaj zadziwia odwiedzających z całego świata. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Pragi.

Dzień 3:                                                    Praga – 07.07

Rano po śniadaniu zwiedzanie Pragi, zobaczymy Hradczany – Katedrę św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta, wierna kopia włoskiego Domku Najświętszej Marii Panny w Loreto, a także Zamek Królów Czeskich. Następnie przejdziemy jedną z najpiękniejszych czeskich uliczek „Złotą Uliczką”. Udamy się także na spacer po najsłynniejszym moście Pragi – Moście Karola. Spojrzenie na panoramę miasta podczas rejsu po Wełtawie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:                                                   Wiedeń – 08.07

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Objazd Ringu autokarem ze spojrzeniem na słynną Operę, Hofburg, Parlamen, Ratusz, a także spacer po historycznym centrum Wiednia, podczas którego zobaczymy Katedrę św. Stefana, Kościół Augustianów, Heldenplatz, place i dziedzińce Pałacu Cesarskiego. Udamy się też na do miejsca najbliższego sercu Polaków w Wiedniu na wzgórze Kahlenberg, z którego król Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską. Kolacja w jednej z winiarni na Grinzingu. Nocleg w okolicach Wiednia.

DZIEŃ 5:                                     Wiedeń – Heiligenhreuz – 09.07

Rano, po śniadaniu udamy się do letniej rezydencji Habsburgów Pałacu Schőnbrunn położonego w uroczym parku. Następnie przejedziemy do klasztoru cystersów Heiligenkreuz stanowiącego największą atrakcję kulturową i duchową Lasku Wiedeńskiego / relikwie Krzyża Świętego/ . Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6:                                               Rajecka Leśna – 10.07

Rano, po śniadaniu udamy się do Rajeckiej Leśnej  na Słowacji gdzie znajduje się  Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej nawiedzone przez Jana Pawła II w 2002 roku i najniezwyklejsza  słowacka szopka nazywana Słowackim Betlejem będąca odzwierciedleniem mądrości ludu oraz tradycji rzeźbiarskich regionu Rajec. Następnie udamy się w dalszą drogę powrotną do Polski.  W godzinach wieczornych przyjazd do Janowic  i zakończenie podróży.

CENA: 1150 zł/os

Cena skalkulowana jest dla grupy minimum 44 osób pełnopłatnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, DVD, WC, rozkładane fotele);
5 NOCLEGÓW W HOTELACH ***  (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  5 śniadań,  5 obiadokolacji;
UBEZPIECZENIE
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, rejsu po Wełtawie, kosztów realizacji programu (łącznie około 55 euro od osoby – płatne u pilota w autokarze);

WARUNKI PŁATNOŚCI :

przy zapisach  obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 300 złotych od 1 uczestnika . Pozostała kwota  może być wpłacona w całości lub  dowolnych ratach , nie mniejszych od kwoty 200 złotych, tak aby na dzień 30 czerwca wszyscy uczestnicy uiścili  całą ustaloną kwotę .

Zaliczka

I rata

II rata

III rata