Start Sakramenty

Termin: 29.04-02.05. 2017 rok
Cena: 790 zł / od osoby

Dzień 1 - Wyjazd z Polski, KUTNA HORA
We wczesnych godzinach porannych zbiórka uczestników na parkingu. Pakowanie bagaży. Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę, następnie wyjedziemy w kierunku Czech. Około południa przyjedziemy do Kutnej Hory, miasta wpisanego na listę światowego Dziedzictwa Unesco, które w XIV w. rywalizowało z królewską Pragą za sprawą tamtejszych kopalni srebra. Nawiedzimy Sanktuarium Św. Barbary, katedrę NMP, kompleks pałacowo-zamkowy Włoski Dwór słynny jako miejsce wyboru Władysława Jagiellończyka na króla Czech oraz Kolumnę Zarazy i Rynek. Następnie wyjedziemy w dalszą drogę do Pragi. W godzinach wieczornych przyjedziemy do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - PRAGA

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Czech – PRAGI. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zwiedzenia Hradczan. Praskie Hradczany to jedna z najstarszych, najsłynniejszych i najlepiej zachowanych dzielnic stolicy Czech, nazywana „królewską dzielnicą”. Zobaczymy Praską Loretę, Zamek Królewski założony w IX wieku, Bazylikę Św. Jerzego, słynną na całym świecie Złotą Uliczkę oraz budowaną przez sześćset lat Katedrę Św. Wita. Następnie przejdziemy do Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Po południu zobaczymy Małą Stranę – przepiękne podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. Zobaczymy centralny punkt czyli plac malostranski, z dominującym na nim kościołem Św. Mikołaja. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Ostateczny  termin zapisów  do 10 marca 2017 r.  .Zapisy w sklepie u P. Anny Sikora  /centrum wsi/
Zaliczka przy zapisie  200 złotych

Dzień III  PRAGA
Rano śniadanie w hotelu. Następnie przejdziemy na Stare Miasto, będące główną wizytówką Pragi. Zobaczymy Rynek Staromiejski, będący jednym z najwspanialszych placów dzisiejszej Europy Środkowej. Zobaczymy główną atrakcję praskiej starówki - Ratusz Staromiejski, którego ozdobę stanowią drewniane drzwi oraz zegar astronomiczny z XV wieku - Orloj. Na starówce chwila czasu wolnego na indywidualny obiad, odpoczynek lub zakupy. Następnie przejdziemy do dzielnicy żydowskiej – Josefov, zwanej „Żydowskim Miastem” - zobaczymy z zewnątrz Synagogę, stary cmentarz żydowski, a następnie przejdziemy w kierunku słynnego Mostu Karola, będącego wizytówką dzisiejszej Pragi i jednocześnie jednym z najstarszych mostów w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 – STARA BOLESLAV, OŁOMUNIEC, powrót do Polski

Po śniadaniu przejedziemy do miejscowości Stara Boleslav, która jest tradycyjnym miejscem
pielgrzymek, związanym z męczeńską śmiercią głównego patrona ziem czeskich, św. Wacława. Nawiedzenie Bazyliki Św. Wacława wzniesionej na miejscu jego pierwszego grobu, bazyliki Maryi Panny oraz romańskiego kościoła Św. Klemensa (wybudowany około XI wieku) zaliczanego do najstarszych romańskich budowli w Czechach. Następnie przejedziemy do Ołomuńca. Nawiedzimy katedrę Św. Wacława. Odbędziemy spacer po barokowym centrum Ołomuńca. Po zakończonym zwiedzaniu wyjedziemy w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do parafii w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera: PRZEJAZD AUTOKAREM - klimatyzacja,; 3  noclegi w hotelach  *** pokoje 2 i 3 osobowe, i wyżywienie 3 śniasdania i 3 obiadokolacje
Ubezpieczenie, opłatę przewodnika.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawek, taksy klimatycznej, przewodników lokalnych – dodatkowo  ok. 35 EUR od osoby. płatne  w autokarze przy wyjeździe.

START | AKTUALNOŚCI | OGŁOSZENIA | O PARAFII | PORZĄDEK NABOŻEŃSTW | GALERIA ZDJĘĆ | POLECANE STRONY | KONTAKT