Start Sakramenty
O Parafii Kontakt
Porzadek SDM

Janowice 15.09.2019r.

Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową.

Uroczysta Suma z  procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Serdecznie witam na wspólnej Eucharystii przybyłych Gości.

Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość w wymiarze duchowym poprzez Liturgię - szczególne Bóg zapłać ks. dziekanowi Piotrowi Modelskiemu – proboszczowi z Podstolic - za wygłoszone Słowo Boże i celebrowanie Sumy odpustowej, oraz  w wymiarze zewnętrznym przez dekorację świątyni i upiększenie jej obejścia. Orkiestrze dętej ze Świątnik Górnych. Bóg zapłać.

W piątek odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Tradycyjna parafialna pielgrzymka do Częstochowy w przyszłą sobotę. Koszt 40 zł. Wyjazd o godz.6.00. Rozpoczniemy wspólną modlitwą w kościele. W II autobusie jest jeszcze 28 miejsc wolnych. We wtorek koniec zapisów. Intencja zamówiona odprawiona będzie na Jasnej Górze.

Bierzmowanie w naszej Parafii 18 grudnia /środa/. We wtorek na mszę św.i spotkanie zapraszam rodziców klasy I średniej i klasy 8.
W piątek na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary na pomoc w leczeniu 4-letniego Patryka z Koźmic Małych. Plakat umieszczony jest w gablocie. Za dar serca już dzisiaj ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

Wdzięczni rodzinom za sprzątanie i  ozdobienie świątyni kwiatami – klucze przekazujemy  Rodzinom  z Koźmic W 291.
Wyjazd grupy Pana Ryśka 28 września /sobota/.
Dobrej niedzieli i tygodnia a Solenizantom wszelkich łask Bożych życzę.

INTENCJE  MSZALNE  16 – 22.09.2019 r.

Poniedziałek  18.00 - w 1 r.ślubu Jacka i Małgorzaty – o zdrowie, bł.Boże, potrzebne łaski i opiekę M.Najświętszej dla Nich
Wtorek          18.00 – w 1 r.ur. Oskara o zdrowie, bł.Boże, potrzebne łaski i opiekę M.Najświętszej dla Niego i Rodziców/rez/.
Środa              7.00  - + Krystyna Majgier
Czwartek         7.00 - + Krystyna Majgier
Piątek            18.00 - + Helena i Marian Sajdak
Sobota   Częstochowa - + Jan Pabian Stanisława ż.
8.00 - + Jan Lasek
10.00 – w 30 r.ślubu  Małgorzaty i Piotra – o zdrowie, bł.Boże, potrzebne łaski  i opiekę M.Najświętszej dla Nich /rez/.
12.00 – wynagradzająca za profanacje Najświętszego Sakramentu - od Róż różańcowych z Janowic

Archwium ogloszen 2019

Archwium ogloszen 2018

Archwium ogloszen 2015