Start Sakramenty

Janowice 5.04.2020 r.

NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ
OGŁOSZENIA

Do 11 kwietnia we mszy św. i Triduum Paschalnym może w kościele brać udział 5 wiernych – oprócz sprawujących posługę liturgiczną. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny 50 wiernych na każdej mszy św./o ile Władza nie ustali inaczej/.
Od poniedziałku do środy od 17.00 spowiadam w zakrystii. Po wyspowiadaniu 5 osób udzielę Komunii św. W kościele oczekujących na spowiedź może być 5 wiernych w odległości co najmniej 2 metrów od siebie.
W Wielki Czwartek o 18.00 rozpoczniemy Liturgię – 5 wiernych w kościele – i przeniesiemy Pana Jezusa do prowizorycznej Ciemnicy.
Wielki Piątek o 18.00 – Liturgia -/ 5 osób w kościele/ - nie będzie adoracji krzyża przez ucałowanie/- możliwość adoracji w Grobie przez całą noc do liturgii Wielkiej Soboty - godz. 18.00 – kościół będzie otwarty. Obowiązuje w tym dniu post ścisły.
W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Przed śniadaniem wielkanocnym Głowa rodziny niech odmówi modlitwę /jest umieszczona poniżej/. O 18.00 Liturgia – nie będzie poświęcenia ognia przed kościołem. W kościele 5 wiernych - proszę zabrać świece.
W Wielkanoc o 8.00 – Rezurekcja – bez procesji wokół kościoła /50 wiernych/.
Msze św. następne o 10.00 i 12.00. Poniedziałek Wielkanocny 8.00, 10.00 i 12.00 /50 wiernych w kościele/.
Od Wielkanocy w niedzielę msze św. o 8.00, 10.00 i 12.00.
Wdzięczni Paniom za sprzątanie i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu – klucze przekazujemy Paniom z Janowic 178 i 253.
Na nadchodzący Wielki Tydzień wszelkich łask Bożych wszystkim życzę.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18:

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.

INTENCJE  MSZALNE  6 -  13.04.2020 r.

Poniedziałek  18.00 – w 3 r.urodzin Helenki – o opiekę Bożą i M.Najświętszej
Wtorek           18.00 – Gustaw Burda Maria ż.
Środa            18.00 - +Maria Antoni Turcza Stanisław s./rez/.
WIELKI CZWARTEK  18.00 – o Dary Ducha Św. dla kapłanów i ks. Proboszcza
WIELKA SOBOTA     18.00 - + Janina Bronisław Kowal
WIELKANOC
8.00 - + Józef Żyła 8 r.śm. /rez/.
10.00 - + Zofia Korpan 5 r.śm.
12.00 - + Agnieszka Tatarczuch 21 r. śm. Wiktor m.++ z rodziny
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
8.00 - + Władysław Kaczor
10.00 – w 37 r. ślubu Ryszarda i Jolanty – dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł.Boże, opiekę M.Najświętszej